Biorezonans

BİOREZONANS

Biorezonans yöntemi temel olarak, doğadaki her maddenin enerjinin yoğunlaşmış hali olduğu ön kabulünden hareket etmektedir ve doğadaki her madde gibi insan organizması da farklı elektromanyetik frekanslara sahiptir. Rezonans terapileri yoluyla, insan organizmasına küçük enerjetik dokunuşlar gerçekleştirilerek belli birtakım konularda gelişmeler sağlanabilmektedir. Biorezonans müdahaleler yoluyla, her insanın vücudunda bulunan elektomanyetik dalgalardan, sağlıksız niteliğe sahip olanları ortadan kaldırılabilmekte ve böylece vücudun kendini iyileştirme potansiyeli aktive edilebilmektedir.

Biorezonans terapilerde, kişinin fiziksel olarak tedavisi psikolojik olarak dengeli olmasıyla bağlantılı olarak ele alınmakta ve bütünsel bir bakış açısıyla, bütünsel bir sağlık ve iyilik hali hedeflenmektedir. Bu bakımdan farklı işlevlere ve etkilere sahip terapi yöntemleri üzerinden, kişiye uygulanan tedaviye destek niteliğinde gerçekleştirilen biorezonans terapilerin uygulanma yöntemleri değişiklik göstermektedir.

Biorezonans Nasıl Uygulanır?

Biorezonans, istenilen parametrelerde çalışmak üzere Almanya’da üretilmiş bir biorezonans cihazı ile gerçekleştirilmektedir. Biorezonans cihazına, kişide gelişme ve iyileşme sağlanması amacıyla, vücutta olumsuz etkileri saptanan maddeler yerleştirilmekte ve cihaz tarafından bu maddelerin frekans paternleri tespit edilip kullanılarak tedaviler gerçekleştirilmektedir.

Biorezonans uygulaması sırasında, kullanılan cihaz içerisine kişinin tükettiği ve vücudun temel dengesini bozan nitelikte maddeler yerleştirilmektedir. Bu aşamada kişi cihaza ait elektrotları tutmakta ve ayaklarını metal plakalara yerleştirmektedir.

Kişinin vücuduna zarar veren veya olumsuz etkilerde bulunan maddeler, biorezonans cihazına yerleştirilerek maddelerin doğada sahip olduğu frekanslar algılanmakta ve algılanan bu frekanslar üzerinden ters çevirme işlemi uygulanarak vücuda geri gönderilmektedir. Böylece, ters niteliğe sahip iki frekansın birbirini yok etmesi sağlanmaktadır. biorezonans işlemi sırasında, kişi sakinleşme ve rahatlama dışında hiçbir şey hissetmemektedir.

Kliniğimizde Biorezonansın Kullanım Alanları

  • İştah kapama-Kilo verme-Gıda silme
  • Sigara bırakma
  • Kronik Ağrı
  • Alkol Bağımlılığı
  • Madde Bağımlılığı
  • Bach Çiçekleri Terapisi

 

İştah Kapama-Kilo Verme-Gıda Silme

Yapılan işlem kısaca gıdalar üzerinde uygulanan bağımlılık terapisidir. Bu terapi karbonhidrat grubu gıdalar üzerinden yapıldığında iştah azalır, kişi kolayca doymaya başlar. Kişinin yedikleri büyük çaba sarf etmeden, otomatikman azalır.

Biorezonans terapilerinin ardından iştahın ve yeme ihtiyacının belirgin olarak azaldığı görülmektedir. Asıl tedavi etkinliği ise ikinci seansın ardındaki günlerde ve sonrasındaki haftalarda ortaya çıkmaktadır. Terapiler sonrasında; ekmek, makarna, hamur işleri, tatlılar ya da çikolata gibi karbonhidratları aramadığınızı fark edeceksiniz. Bu gıdaları yediğinizde de az miktarının yeterli geldiğini ve kendinizi hiç zorlamadan durdurabildiğinizi göreceksiniz.

Obezite, kilo verme ve kilo kontrolü sağlama amacıyla kullanılan biorezonans terapilerinde 5 seanslık uygulama sonrası gözle görülür kalıcı sonuçlar elde edilmektedir.

Biorezonans Odamız

Sigara Bırakma

Biorezonans terapileri sonrası vücudun nikotinle tanışık olma durumu ortadan kalkmaktadır. Sigara içme isteği net olarak azalır. Terapi sonrasında vücut nikotini ve yarattığı etkileri unutmuş olur.  Bu terapiler ile vücudun nikotine karşı yıllar içinde geliştirdiği tolerans hali ortadan kalkmakta, vücut sigara dumanını gerçek haliyle, yani vücuda yabancı bir madde olarak algılamaya başlamaktadır.

Sigara bırakma terapileri tek  seans olarak uygulanmaktadır. Genel olarak terapilerin ilk seansından sonra etkisi görülmektedir. İleri derecede bağımlılığı olan hastalarda gerekli görülürse 2. seans ücretiz olarak uygulanmaktadır. 

 

Kronik Ağrı Tedavisi

Biorezonans yöntemiyle yapılan ağrı tedavileri sadece ağrıyı semptomatik olarak ortadan kaldıran tedaviler değildir. Biorezonansı ağrılı probleme karşı vücudu iyileşmesi için uyaran bir tedavi olarak algılamak ve ağrıyı oluşturan mekanizma ile birlikte ortadan kaldırdığını söylemek daha uygun olmaktadır. 

En çok görülen kronik ağrı hastalıklarından olan fibromiyaljide biorezonans etkili bir terapi yöntemidir. Fibromiyaljinin biorezonans test ve tedavi sistematiği ile büyük oranda tedavi şansı vardır. 

Kronik ağrı terapilerinde kişinin ağrıyan bölgesine göre tedavi 6 seansta tamamlanmaktadır.

 

Alkol Bağımlılığı

Biorezonans ile alkol bağımlılığı terapisi kişinin sık kullanmış olduğu alkoller cihaza konarak yapılır. Alkol üzerinden yapılan seansların ardından artık vücudun alkol ile kurmuş olduğu ilişki değişir. Bu terapiler kişinin alkole olan isteğini ciddi miktarda düşürmekte: bu sayede aldığı alkol miktarı otomatik olarak azalmakta ve kisinin alkolü tamamen bırakmasını kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda bu terapilerle kişinin alkol almadığı için oluşan sıkıntıları da daha az yaşanır veya hiç yaşanmaz.

 

Madde Bağımlılığı

Biorezonansla madde bağımlılığı terapisinde uygulama kişinin sık kullandığı maddeler üzerinden yapılır. Seans sırasında kişi elektrotlar aracılığıyla cihaza bağlanır ve kullanılan madde cihaza yerleştirilir. Bağımlılık yapan maddenin elektromanyetik frekansı tespit edildikten sonra ters çevrilip kişinin vücuduna geri gönderilir. Birbirinin tam tersi olan bu iki frekans birbirini nötrlemektedir. Böylece kullanılan madde ile vücudun arasındaki frekans bağı temizlenmiş olur. Seans sayısı ve sıklığı kullanılan madde ve kişiye göre değişebilmekle beraber ortalama 5-10 seans arası sürmektedir.

 

Bach Çiçekleri Terapisi

Bach çiçekleri terapisi, Dr. Edward Bach’ın 1930’lu yıllarda ‘her hastalığın altında duygusal bir bozukluk olduğu’ düşüncesine dayanarak araştırmalara başlaması sonucu geliştirilmiştir. Dr. Bach korku, çaresizlik, umutsuzluk, dengesizlik ve tükenmişlik hali gibi günlük hayatımızı zorlaştıran, olumsuz duygu ve düşüncelerin neden olabileceği hastalıkların tedavisini doğada aramış ve yıllar süren araştırmaları neticesinde homeopati temeline dayanarak 38 çiçeği bulmuştur. Dr. Bach yaptığı çalışmalarla çiçeklerin kişide bulunan olumsuz duygusal özellikleri en aza indirgeyip, olumlu özellikleri artırdığını fark etti. Ona göre Bach çiçekleri doğal dengemizi bulmamıza yardımcı olur ve böylelikle duygusal blokajlar kaldırılarak fiziksel rahatsızlıklarda da bedenin kendi kendini iyileştirmesi sağlanır.

Biorezonans bölümümüzde Bach çiçekleri terapisi, biorezonans cihazı aracılığıyla yapılmaktadır.İşlem sırasında hastanın şikayetlerine uygun olan çiçeğin frekansları hastaya nakledilir. Seans sonrası kişiye özel hazırlanan kür günlük kullanım için hastanın kendisine verilir.

 

Alt bölüme soru veya görüş belirten bir yorum yapabilir veya hemen RANDEVU alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir