Zayıflatıcı 8 Süper Besin

ZAYIFLATICI 8 SÜPER BESİN

Kabuklu elma

Zayıflatıcı 8 süper besin içinde ilk sırada kabuklu elma var. Elma, içerisinde bulunan yüksek posa sayesinde tokluk hissi verir. İştah keserek daha az yemenize neden olur. Ayrıca yüksek C vitamini sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de etkilidir. Amerikalıların elma ile alakalı kullandığı atasözü vardır. “ günde 1 elma ye, doktora gitme” Bu açıdan elma hem zayıflama hem bağışıklık anlamında önemli bir besindir.

 

Kabak

Diyetisyenlerin vazgeçilmez detoks sebzesi olan kabak çok yüksek oranda lif içermesi ve kalori açısından çok düşük olması zayıflamada  vazgeçilmez sebzeler  arasında yer almaktadır. 100 gram kabakta sadece 17 kalori vardır. Ayrıca kabak kabızlığı önlemede de oldukça önemli bir besindir. İçerdiği yüksek oranda A ve C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini de destekler.

 

Kereviz

Alkali bir sebzedir. Asidi nötralize eder. Alkali diyetlerde vazgeçilmez sebzelerden biridir. Kerevizin hem kalorisi oldukça düşük hem de yüksek oranda lif içermesi sebebiyle hem tok tutucu hem zayıflatıcı etkisi vardır. Ayrıca kereviz içerdiği NBP bileşiğinden dolayı ödem atmaya da yardımcı bir sebzedir.

 

Brokoli

Brokoli içerdiği zengin vitamin, mineral ve lifler nedeniyle süper sebzeler olarak adlandırılır.

İçerdiği kükürtten dolayı tok tutucu özelliğe sahip brokoli aynı zamanda çok güzel yağ yakıcıdır. Kalorisi de oldukça düşüktür. Kan şekerini dengeleyerek tatlı krizlerinin önlenmesinde oldukça yardımcıdır. İçerdiği A  ve C vitamini sayesinde vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar.

Alkali özellikte olduğu için vücut Ph dengesinin sağlanmasına yardımcı olur.

 

Yeşil Mercimek

Halk ifadesiyle “ fakirin et yemeği”  olarak da adlandırılan yeşil mercimek içerdiği bol miktarda ki protein sayesinde metabolizmayı hızlandırır, kasları güçlendirir, aynı zamanda tok tutma özelliğine sahiptir. Kalorisi de oldukça düşüktür. İçerdiği bol posadan dolayı kabızlığı önleme de yardımcıdır. Folik Asit açısından da zengin olduğu için kansızlığı da iyi gelir.

 

Ananas

Yapısında bulunan bromelin  enzimi sayesinde yağ yakımını hızlandırır. İçerdiği A ve C vitamin sayesinde çok  güzel detoks meyvesidir. İçerdiği yüksek lif sayesinde kabızlığı önleyici ve tok tutucu özelliğe sahiptir. Vücuttan ödemin atılmasına da yardımcı olur.

 

Acı biber

Acı biber ile alakalı yabancı kaynaklarda güzel bir söz vardır. “ çikolata gibi mutlu eder,spor gibi zayıflatır “. Bu söz doğrudur. Yapısında bulunan “capsaicin” bileşeni sayesinde vücuda endorfin salgılatarak mutluluk verir , aynı zamanda metabolizma hızlandırır. Günde bir adet acı biber yiyen biri , bağırsak sistemi düzenli çalışır , kabızlığa karşı korunmuş olur. Acı biber aynı zamanda çok güzel yağ yakıcıdır. Bir çok yağ yakıcı krem çay vs ürünlerin içerisinde mutlaka acı biber vardır.

 

Yeşil Çay

Yapısında bulunan “kateşin” sayesinde çok güzel metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Ayrıca içerdiği yüksek oranda antioksidan vitaminler ve polifenoller sayesinde kansere karşı koruyucu etkiye sahiptir. Günde iki fincana kadar yeşil çay içilebilir. Zayıflamak isteyenler ikindi ara öğünde tercih etmeleri metabolizmayı hızlandırması açısından daha etkiler olacaktır.

 

Zayıflatıcı 8 Süper Besin Gibi Onlarcası

Zayıflatıcı 8 süper besin gibi daha onlarca önemli tavsiye Blog bölümümüzde.

Alt bölüme soru veya görüş belirten bir yorum yapabilir veya hemen RANDEVU alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir